No module Published on Offcanvas position

Joomla 3.x juhendid

Joomla artikli piltide haldamine

Pildi ettevalmistus veebi lisamiseks.

Veebis kasutamiseks tuleb pildid eelnevalt muuta selleks mahult ning mõõtmetelt sobivaks. Erinevate tekstiredaktoritega (nt JCE Pro) on võimalik serverisse üleslaetud piltide mõõtmeid muuta, kuid seda on soovitatav vältida kahel põhjusel: esiteks võtab suuremõõtmeliste piltide üleslaadimine rohkem aega ja teiseks koormab serveris piltide töötlemine serverit (protsessori arvutusjõudlus, operatiivmälu maht jms).

Veebiartikli põhipildi soovituslikeks mõõtudeks oleks maksimaalne laius 1200 px ning kõrgus 630 px (soovituslik mõõt sotsiaalmeedias jagamiseks). Pildi punktitihedus (dpi – dots per inch) on veebi jaoks 150 dpi või äärmisel juhul 90 dpi. Varasematel aegadel levinud 72 dpi tihedus jääb retina ekraanidel liiga säbruline. JPEG pildi tihenduse soovituslik määr on 80%.

Windows keskkonnas on olemas hea programm, millega on võimalik teha piltidele hulgitöötlust (suuruse-, tiheduse-, kvaliteedi-, nime- jne muutmine enam kui ühel failil korraga). Programmi nimi on FastStone Photo Resizer. Programm on vaba ning teda saab alla laadida lingilt http://www.faststone.org/FSResizerDetail.htm.